Menu

Ing. Zuzana Bačíková (*1961) & Martina Hasmandová (*1973)

Zuzana a Martina společně propadly kráse a rozmanitosti přírodního pískovce. Ten se vyskytuje v neskutečném množství různých odstínů, barevných kombinací a textur, jež jsou dány lokalitou původu. Jejich tvorba obrazů - ve které spojily rozmanitost přírodního kamene s originálním výtvarným pojetím - je naprosto ojedinělá jak u nás, tak i ve světě. V ruční dílně zpracovávají tenké pískovcové pláty. Ty snímají buď samy v lomech po celé České republice, nebo je nakupují v zahraničí. Využitím pískovců z nejrůznějších koutů Evropy tak mají k dispozici kameny v široké barevné škále a s různorodou přírodní kresbou.

Každý kousek pískovcového plátu je jedinečný a má svůj neopakovatelný půvab. Žádný z jejich obrazů tedy nelze zopakovat ani zkopírovat. Všechna díla jsou ryze ručně zhotovenými originály.

Dámy na obrazech spolupracují. Společně konzultují nápady a následně je pak převádí do reality. Jejich nejoblíbenějším tématem jsou domy a města. Milují cestování, takže se v jejich dílech objevují krásná místa nejen z Čech, ale i z celého světa.

Většina jejich děl je tvořena formou pískovcové intarzie, která je časově velice náročná a pracná. Proto je u obrazů na zakázku potřeba počítat i se 3 až 4 měsíci, než je dílo dokončeno a připraveno k předání.

Ocenění:
Czech Art Festival - České Budějovice 2017 - 1. místo v kategorii "Užité umění a plastika"
Czech Art Festival, České Budějovice 2014 - Hlavní cena festivalu
Czech Art Festival, České Budějovice 2011 - Hlavní cena festivalu

Výstavy:
2018 Zámecká galerie Hranice na Moravě
2017 Městská galerie Odry, Evangelický kostel Suchdol nad Odrou, Czech Art Festival – České Budějovice
2016 Kavárna ODE - Olomouc, Veletrh Nábytok a byvanie - Nitra, Městská Galerie Odry
2015 Nábytok a bývanie – Nitra, Galerie KAPLANKA - Protivín, Galerie AMADEUS – Praha, Czech Art Festival - České Budějovice
2014 Nábytok a bývanie – Nitra, Galerie na faře -Svatý Jan nad Malší, Czech Art Festival – České Budějovice
2013 Nábytok a bývanie – Nitra, Czech Art Festival – České Budějovice
2012 Mobitex – Brno, Rožnov pod Radhoštěm, Hodiny a klenoty – Praha
2011 Mobitex – Brno, Czech Art Festival – České Budějovice

Martina

 

 

Login

Forgotten password

Privacy preferences
We use cookies to enhance your visit of this website, analyze its performance and collect data about its usage. We may use third-party tools and services to do so and collected data may get transmitted to partners in the EU, USA or other countries. By clicking on 'Accept all cookies' you declare your consent with this processing. You may find detailed information or adjust your preferences below.

Privacy declaration

Show details

Login

Forgotten password

The artwork has been added to the order
Back to gallery Order