Bohumír Bob Hochman (*1958)

Všestranný umělec zabývající se kaligrafií, asambláží, plastikou, bodypaintingem, experimentální malbou, ilustrací, šperkem a nově i vitráží. Pro vitráže si vytvořil vlastní nový výtvarný postup a směr, kdy kombinuje tradiční skleněné mozaikové výplně s malbou a nově do vitráže přidává i drahé kameny. Dal tak vzniknout naprosto nové reliéfní vitráži, která se hodí zejména do moderních interiérů, kdy nenásilně zapadne do minimalistického vybavení domácností a stane se ústřední a často jedinou dekorací.

Bob Hochman se narodil roku 1958 v Jičíně. Absolvent SUPŠ pro zpracování kovů a drahých kamenů v Turnově pod vedením sochařky Aleny Zetové. Od roku 1979 žije a tvoří v Praze.

Jeho tvorba byla prezentována na více než 222 individuálních a společných výstavách (Praha, Berlín, Mnichov, Vídeň ...), módních přehlídkách a dalších akcích. Je zastoupen v soukromých sbírkách po celém světě. Součástí některých jeho výstav a dalších projektů je jeho poezie, body art a improvizace v různých rovinách hudby a zpěvu. Jeho ilustrace a práce byly otištěny v časopisech Playboy, Hustler, Obsession, Dotek, Regena, Flirt, Leo, Reflex, Ty a Já, Mladý svět, Ring, Piknik, Strip, Escort, Promi, Fontána, Šťastný Jim, Prestige atd. Ilustroval povídky Dostaveníčko na štaflu Jířího Pavla (syna Oty Pavla)0, básně Emoce na houpačce Věry Kulišové, Kytici K. J. Erbena, povídku Dona Maria Ladislava Klímy, sbírku textů Miláčku Ivana Hlase atd.

                                bob

Login

Tato stránka používá cookies. Vice info