Menu

Petr Schel (*1972)

Petr Schel (*1972)
Sochař Petr Schel je rodák z Českých Budějovic. Pochází z rodiny se silnými uměleckými kořeny. Možná i proto se rozhodl vystudovat kromě pedagogiky jako svůj druhý obor ještě kamenosochařství na Střední uměleckoprůmyslové škole sv. Anežky v Českém Krumlově. Svou tvorbu zahájil v ateliéru sochaře Miroslava Párala, kde získal i zkušenosti v organizování mezinárodních výstav keramického designu. Již po dvou letech zakládá v roce 1998 vlastní galerii a začíná budovat svoji sólovou dráhu svobodného umělce. Jeho volná tvorba má svůj nezaměnitelný styl. Preferuje techniku kameninové sochy pro interiér a exteriér. V poslední době objevuje i kouzlo drahých kovů a vytváří také jedinečné bronzy.

Petr Schel pravidelně vystavuje po celé České republice, měl ale i více než 30 výstav ve Francii, která se pomalu stává jeho „druhým" domovem. Pro rok 2019 plánuje velkou výstavu v Bretani, která vábí umělce již od dob Paula Gauguina.

Výběr z realizací v ČR:

Architektonický ateliér V. Matějka – Plastika Akt dívky
Rudolf II. - Pro Hornické muzeum v Rudolfově,
Dalimil – Archív v Jindřichově Hradci,
Plastika v interiéru Café Levis, České Budějovice
Terasa firmy ŠTROB – 3 plastiky, 2 reliéfy (realizace s ing. arch. Dagmar Polcarovou),
Plastika Železné panny v Č. Budějovicích,
Plastiky – Foto studio A. Zika.
Busta Emy Destinnové před Jihočeským divadlem v Č. Budějovicích
Plastika ve vstupní hale Divadelní scény v Českých Budějovicích
Trojice reliéfů na budovu Kongregace školských sester du Notre Damme v Českých Budějovicích

Login

Forgotten password

Privacy preferences
We use cookies to enhance your visit of this website, analyze its performance and collect data about its usage. We may use third-party tools and services to do so and collected data may get transmitted to partners in the EU, USA or other countries. By clicking on 'Accept all cookies' you declare your consent with this processing. You may find detailed information or adjust your preferences below.

Privacy declaration

Show details

Login

Forgotten password

The artwork has been added to the order
Back to gallery Order